Būsimiems energetikams – 300 eurų stipendijos

\"15IG20150225VilniausEnergija3889Šiais mokslo metais Energetikos ministerija skiria  20 stipendijų studentams,  kurie renkasi energetikos studijas. 300 eurų stipendija bus skatinami studentai, kurie 6 aukštosiose mokyklose rinksis energetikos sektoriaus specialybes.

„Energetikos sektorius šiandien yra vienas imliausių inovacijoms ir naujoms technologijoms. Elektros energijos suvartojimas Lietuvoje kasmet auga, ir per artimiausią dešimtmetį šis sektorius patirs milžinišką transformaciją, tad energetiko specialybė – vienas perspektyviausių profesinių pasirinkimų šiandien: energetikų reikės ne tik Lietuvai, bet ir kitoms šalims“ – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Tikimasi, kad tikslinės stipendijos motyvuos abiturientus renkantis studijas pasirinkti energetikos sritį, kuri yra ypatingai reikalinga valstybei bei stabilizuos studentų skaičių energetikos ir su ja susijusių mokslų srityse.

Nuo 2018 m. pastebimas tendencingas stojančiųjų mažėjimas į energetikos srities studijų programas, kas ateityje automatiškai formuoja sektoriaus specialistų trūkumą.  Šiuo metu jau stebima ypatingai sudėtinga situacija šilumos ūkio sektoriuje – studentai vangiai renkasi šios srities programas, aukštosios mokyklos diskutuoja dėl programų likimo, o specialistų Lietuvoje rengimas nepakankamas.

Numatomos stipendijos šių studijų programoms:  5 Elektros energetikos inžinerija (Vilniaus Gedimino technikos universitetas), 3 Atsinaujinanti energetika  ir 2  Mechanikos inžinerija ( Kauno technologijos universitetas), 3 Nano medžiagų chemija ir fizika (Vilniaus universitetas), 2 Inovatyvių procesų inžinerija ir  1 Laivybos ir uostų inžinerija (Klaipėdos universitetas), po 2 vietas Elektros automatikos įrenginiai (Panevėžio kolegija) ir Elektros energetika (Kauno technikos kolegija).

Studentams, įstojusiems į studijų programas susijusias su veikla energetikos sektoriuje tiek universitetuose, tiek kolegijose  nuo 2022 m. skiriama 20 tikslinių stipendijų po 300 Eur per mėn. Stipendijos gali būti skiriamos tiek pirmosios, tiek antrosios studijų pakopos studentams. Nuo 2023 m. įstojusiems planuojama skirti 80 stipendijų, nuo 2024 m. įstojusiems – 100 stipendijų.

Valstybės tikslinės stipendijos skiriamos už mokymosi ir stojimo rezultatus, stipendijas skirsto aukštosios mokyklos pagal savo stipendijų tvarkas.

Energetikos ministerijos informacija