Lietuvos energetikos institutas apdovanotas „Lietuvos metų gaminio – 2015“ aukso medaliu  Gruodžio 11 d., paskelbti šalyje svarbiausiu laikomo,  verslo bendruomenės pripažinto ir Lietuvos įmonių
gaminamą produkciją kasmet įvertinančio konkurso „Lietuvos metų gaminys – 2015“ nugalėtojai.

Asociacijos narys – Lietuvos energetikos institutas už įrenginį „Etaloninis varpo tipo įrenginys oro/dujų skaitikliams ir srauto matuokliams kalibruoti, tikrinti ir bandyti“  apdovanotas aukso medaliu „Mašinų ir įrengimų pramonės“ grupėje.

Lietuvos energetikos institutas sukūrė originalią varpo tipo įrenginio konstrukciją atitinkančią geriausius
pasaulio pavyzdžius. Įrenginys skirtas dujų  skaitikliams ir srauto matuokliams tikrinti, kalibruoti ir bandyti.
Vienu metu galima tikrinti/kalibruoti ar bandyti iki 6 dujų skaitiklių ar srauto matuoklių.

Iki 2015 m. kovo mėn. buvo atliktas esminis varpo tipo įrenginio modernizavimas, pasitelkiant inovatyvius sprendinius, leidusius patobulinti įrenginio kalibravimo ir naudojimo procedūras bei įvertinti ir kontroliuoti matavimų proceso netolygumus, taip pat kontroliuoti įrenginio techninę būklę.
Pagrindinė įrenginio dalis – dugnu į viršų orientuotas ir iš kito galo atviras cilindras, vadinamas varpu. Besileidžiantis į specialiu sandarinančiu skysčiu užpildytą baką, varpas išstumia orą, kurio tūris yra proporcingas varpo poslinkiui ir nustatomas pagal išmatuotą poslinkį.

Svarbiausias varpo tipo įrenginio pranašumas – aukščiausias, lyginant su kitų tipų etalonais, tikslumas.


Į Viršų

Adresas:
Rinktinės g. 2
LT-09312 Vilnius
Kodas – 124478472

Tel. +370 698 35527
El. Paštas: leea@leea.lt