Metų pameistrio titulas Elektrėnų profesinio mokymo centro absolventui

Birželio 20 d. verslo centre „Pirklių klubas“ įvyko iškilminga nacionalinio konkurso „Metų pameistrys 2023“ nugalėtojų pagerbimo ceremonija. Konkurso globėja – Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Nominacijoje „Metų pameistrys 2023“ 1-oji vieta skirta VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro absolventui Vidmantui Gelūnui, kuris šiemet įgijo elektriko profesiją. Pameistriu jis dirba UAB „Sinergija LT“ (profesijos mokytojas Bronislovas Čižas, meistras Justinas Kuodzevičius). Svarbu pažymėti, kad būtent Vidmantas šiais metais Elektrėnuose vykusiame Nacionaliniame elektrikų profesinio meistriškumo konkurse užėmė pirmąją vietą. LRT žurnalistų kalbintas Vidmantas mano, kad turėdamas tokį apdovanojimą, įgijęs patirties, gal kitais metais jau pats galės būti meistru. Atsakydamas į klausimą, kodėl pasirinko pameistrystę, Vidmantas sako, kad tai yra labai patogu, o Elektrėnų profesinio mokymo centre rado tokią galimybę, kur galima ir dirbti, ir mokytis. Paklaustas, kodėl pasirinko ne kolegiją, universitetą, o būtent profesinį mokymo centrą, Vidmantas tvirtina, kad tai yra seni stereotipai, ir čia pat teigia, kad jo pavyzdys yra įrodymas, jog mokydamasis profesiniame centre galima gauti geros praktikos.

Nugalėtojus rinko vertinimo komisija, kurios dauguma narių yra verslo atstovai. Kaip ir pernai, konkurse „Metų pameistrys 2023“ galėjo dalyvauti visos šalies profesinio mokymo įstaigos ir jų partneriai – įmonės bei įstaigos ir organizacijos, kuriose įgyti profesiją galima mokantis pameistrystės mokymo forma. Iš viso konkurse dalyvavo 11 pameistrių, kuriuos pristatė 10 Lietuvos profesinio mokymo įstaigų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Plungės, Alytaus, Elektrėnų ir kitų šalies miestų ir 11 įmonių.

Konkursą „Metų pameistrys 2023“ inicijavo Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras, įgyvendinantis ES Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“, organizavo Lietuvos profesinio mokymo įstaigų asociacija.

Pameistrystė – mokymas(-is) dirbant – tarptautiniu mastu gerai žinoma efektyvi mokymo forma. Praktinis mokymas vyksta realioje darbo vietoje; mokymo įstaigoje pagilinamos arba įgyjamos naujos, specifinės žinios. Taip organizuojant mokymo procesą mokinys/darbuotojas įgyja reikalingas kompetencijas konkrečiam darbui. Pameistrystės mokymo sėkmės veiksnys yra glaudus mokymo įstaigų, mokinių bei darbdavių bendradarbiavimas, todėl prieš pradedant mokymus yra pasirašoma sutartis tarp visų trijų šalių. Sėkmingai baigusiems mokymus  išduodami kvalifikacijos įgijimą patvirtinantis diplomas ar pažymėjimas.

Primename, kad vyksta priėmimas į profesinio mokymo įstaigas. Visą informaciją galima rasti https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/ arba kreiptis į Elektrėnų profesinio mokymo centrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *