Mokymo įstaigų ir verslo įmonių bendradarbiavimas

Asociacija, girdėdama savo narių nusiskundimus dėl energetikos darbuotojų trūkumo, apklausė įmones kiek ir kokių darbuotojų joms trūksta dabar ir koks prognozuojamas darbuotojų stygius pusmečiu į priekį.

Surinkus gautą informaciją, kartu su mokymo įstaigomis parengtas bendras pavyzdinis motyvacinių priemonių planas kaip įmonės galės bendradarbiauti su kolegijomis, kad darbuotojai po baigimo jau žinotų kur dirbs: tikslinis studijų finansavimas, kuris studijų metu ir po jų, įtraukia jaunus specialistus į įmonės komandą; galimybė dar studijų metu pradėti dirbti įmonėse; studentui siūlomas priimtinas darbo krūvis; papildomi mokymai ir kvalifikacijos kėlimo galimybės; įvairios pažintinės ekskursijos; apgyvendinimo galimybės ir kitas nuolatinis dėmesys.

Minėtas planas bus pateiktas rangovinėms įmonėms, kad jos galėtų toliau bendrauti su konkrečiomis pasirinktomis mokymo įstaigomis, padedant pritraukti moksleivius mokytis energetiko specialybės.

Taip pat Asociacija planuoja bendrauti su Užimtumo tarnyba inicijuojant žmonių, neturinčių energetiko profesijos, perkvalifikavimą.