Lietuvos įmonėms atsiveria ir Skandinavijos rinka

\"\"Lietuvos energetikos infrastruktūros statybos įmonių patirtis jau vertinama ir Skandinavijos rinkoje. Trečius metus Švedijoje dirbanti bendrovė “Zilinskis” laimėjo jau antro Švedijos elektros tinklų operatoriaus konkursą.

“Gera verslo patirtis su mūsų pirmuoju Švedijos elektros tinklų operatoriumi E.ON Energidistribution AB atvėrė mums duris pas kitus operatorius. Šiemet dalyvavome mums naujo elektros tinklų operatoriaus Ellevio AB konkurse. Jį laimėjome ir kovą pasirašėme sutartį dėl naujos pastotės 130/30 kV statybos”, – teigė įmonės “Zilinskis” vadovas Raimundas Rutkauskas.

Genrangos projektas apima tiek projektavimą, tiek visus statybos darbus. Projektą ketinama įgyvendinti iki 2020 metų antrojo ketvirčio.

Pasak R.Rutkauko, ankstesni įgyvendinti projektai lietuviams buvo nemenkas iššūkis dėl didžiulės Švedijos geologinės ir reljefinės įvairovės – kalnai, uolienos, sunkiai pasiekiamos vietovės. Tuo tarpu pastotės statybos projektas netoli Vänern ežero, šalia Bäckhammar miestelio bus įgyvendinamas įprastinėje, kone lietuviškoje aplinkoje.

Investuotojai čia planuoja statyti vėjo parkus, todėl ir atsirado poreikis statyti naują pastotę.

“Kaip ir visi tokie investiciniai projektai, šis verčia pasitemti, nes jų įgyvendinimo grafikas būna ganėtinai trumpas, lyginant su kitais, reguliaraiai planuojamais projektais – tinklų atnaujinimo ar panašiais. Na, bet esame tam pasiryžę, nes patirtis rodo, kad būtent su tokiais projektais pavyksta gana neblogai susidoroti, nors ir esam svečioje šalyje”, – pasakojo lietuviškos įmonės vadovas.

Planuojama, kad įvairiais projekto įgyvendinimo etapais pastotės statybose dirbs iki 30 žmonių.