A. Žilinskio ir ko UAB statys elektros liniją į Lenkiją2013-11-13_sutarties pasirasymas2013 m. lapkričio 11 d. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir infrastruktūros objektų projektavimo bei statybos kompanija A. Žilinskio ir Ko UAB pasirašė paskutinę rangos sutartį įgyvendinant strateginį elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ projektą.
Pagal šią sutartį, kurios vertė – 73,3 mln. litų, rangovas atliks elektros perdavimo linijos statybos darbus: iki 2015 m. liepos turės pastatyti 51 kilometro ilgio elektros perdavimo liniją nuo Alytaus transformatorių pastotės iki Lenkijos sienos. Paruošiamieji darbai prasidės dar šiemet, o pavasarį bus pradėti elektros linijos statybos darbai – statomos atramos ir tiesiama elektros linija.
„LitPol Link“ linija drieksis per daugiau kaip 400 žemės sklypų Alytaus ir Lazdijų rajonuose. Šių sklypų savininkams „Litgrid“ išmokėjo apie 4 milijonus litų kompensacijų už servitutų suteikimą. Pagal Elektros energetikos įstatymą servituto nustatymo sutartimi žemės savininkas suteikia leidimą elektros perdavimo sistemos operatoriui aptarnauti tam tikrame sklypo plote pastatytą elektros liniją.
Kiek anksčiau, rugsėjo 30 d. „Litgrid“ ir A. Žilinskio ir Ko UAB pasirašė 43,5 mln. litų vertės sutartį dėl Alytaus transformatorių pastotės 330 kilovoltų (kV) skirstyklos rekonstrukcijos, kuri bus atnaujinta iki 2015 m. pabaigos. Šių metų vasario mėnesį pasirašyta 288 mln. litų sutartis dėl nuolatinės srovės intarpo su 400 kV skirstykla projektavimo ir statybos Alytuje rangos darbų, kuriuos atliks ABB.
Lenkijos teritorijoje „LitPol Link“ projektas apima ne tik linijos nuo Lietuvos–Lenkijos sienos iki Elko pastotės statybą, bet ir 11 kitų susijusių investicinių projektų Lenkijos šiaurės rytų dalyje. Darbai Lenkijoje vyksta sparčiai ir pagal planą: baigiamas poveikio aplinkai vertinimas, nustatomi servitutai, jau pasirašyta didžioji dalis sutarčių su žemės sklypų savininkais, kurių teritorijoje nustatyta elektros linijos trasa.
„LitPol Link” jungtis iki 2015 metų pabaigos pradės veikti 500 megavatų (MW) galia.


Į Viršų

Adresas:
Rinktinės g. 2
LT-09312 Vilnius
Kodas – 124478472

Tel. +370 698 35527
El. Paštas: leea@leea.lt